اپلیکیشن درخواست وانت
نوشته شده توسط ارمان صفائی
4 روز پیش
Cleaning water bottles and thermoses
بازدید 85
0

روش‌های تمیز کردن بطری و قمقمه آب

بدون شک، بطری آب باید به صورت روزانه تمیز شده و ضدعفونی شود. همچنین، شستشوی منظم و صحیح قمقمه آب نیز اهمیت دارد. بطری آب، بدون توجه به جنس آن، می‌تواند منبعی برای تجمع باکتری‌ها باشد، بنابراین تمیز کردن روزانه و ضدعفونی هفتگی آن امری ضروری است. اگرچه بطری آب به ظاهر بی‌ضرر است، اما کثیفی آن می‌تواند به شدت به سلامتی آسیب برساند. اغلب بطری‌های آب را در یخچال نگهداری می‌کنیم، آنها را به قسمت‌های مختلف خانه می‌بریم، روی میز قرار می‌دهیم، یا حتی به مکان‌های دیگری مانند باشگاه می‌بریم. این بطری‌ها به طور مستقیم با میکروب‌ها در تماس هستند، بنابراین حفظ تمیزی آنها بسیار مهم است.

راهکارهایی برای تمیز کردن بطری ها

روش پرکردن مجدد بطری آب با آب لوله‌کشی و تمیزکردن موقتی آن توصیه نمی‌شود. این آب حاوی کلر و ماده ضدعفونی کننده سطحی است، اما پس از تبخیر مجدد، فضای مناسبی برای رشد باکتری‌ها فراهم می‌شود و بطری آب آلوده خواهد شد. بنابراین، بهتر است از راهکارهای مطمئن‌تری استفاده کنید که در ادامه آنها را برای شما معرفی خواهیم کرد. این روش‌ها قابل اجرا در خانه نیز هستند.

استفاده از سرکه یک راهکار عالی برای تمیز کردن بطری آب است. کافیست مقداری سرکه و آب را به میزان مساوی ترکیب کنید و سپس بطری را در این محلول قرار داده و به مدت 20 دقیقه قرار دهید. سپس آبکشی کنید تا بطری آب به طور کامل پاک شود. این روش باعث تمیز شدن کامل بطری آب شما خواهد شد.

استفاده از سفیدکننده نیز یکی دیگر از روش‌های خانگی برای تمیز کردن بطری آب است

شما باید یک یا دو قطره سفیدکننده را در بطری بریزید و سپس با آب آن را پر کنید. سپس به خوبی تکان دهید و بگذارید برای چند دقیقه درون بطری بماند. سپس بطری را چندین مرتبه با آب گرم شستشو دهید تا به طور کامل تمیز شود.

به‌خاطر داشته باشید که باید بطری را به‌خوبی خشک کنید و قبل از استفاده از آن، مطمئن شوید که کاملاً خشک شده است. در غیر این صورت، ممکن است باعث مسمومیت شود، بنابراین حتماً این نکته را رعایت کنید.

ترکیب آب و مایع ظرفشویی همچنین می‌تواند در تمیز کردن بطری آب مؤثر باشد

شما می‌توانید تکه‌های صابون یا چند قطره از مایع ظرفشویی را با هم مخلوط کنید و آن را در بطری بریزید. سپس با استفاده از آب گرم، بطری را پر کنید و در نهایت آن را شستشو دهید.

همچنین، تمیز کردن با استفاده از ماشین ظرفشویی نیز یکی از روش‌های مؤثر برای تمیز کردن بطری آب است. با استفاده از ماشین ظرفشویی، می‌توانید از تمیز شدن کامل ظروف خود اطمینان حاصل کنید. با این حال، باید توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی برای همه انواع بطری‌ها مناسب نیست و باید دستورالعمل‌ها و نشانی‌های موجود را رعایت کنید.

روش‌های تمیز کردن و ضدعفونی درپوش بطری آب :

بطری‌های آب ممکن است دارای درپوش جداپذیر یا گیره‌ای باشند که در هر صورت نیز تورفتگی ممکن است داشته باشند. برای تمیز کردن درپوش بطری بهتر است از یک برس هنگام ضدعفونی استفاده کنید. در ابتدا، برس را با چند قطره سفیدکننده خیس کنید و سپس درپوش بطری را با آن تمیز کنید. با این روش، از تمیزی راحت درپوش بطری لذت خواهید برد.

همچنین، استفاده از ماشین ظرفشویی نیز گزینه‌ی مناسبی برای پاک کردن درپوش بطری است. شما می‌توانید درپوش را در ماشین ظرفشویی قرار داده و با استفاده از دوره شستشوی مناسب، آن را تمیز کنید. این روش نیز به شما کمک می‌کند درپوش را به طور مؤثری پاک کنید.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

shafiei

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *