ارتودنسی لیزری چیست؟
نوشته شده توسط ارمان صفائی
5 روز پیش
اپلیکیشن درخواست وانت
نوشته شده توسط ارمان صفائی
2 هفته پیش
Tehran's water supply
بازدید 79
0

ساخت سد جدید توسط دولت به منظور تأمین آب تهران

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران، با توجه به شرایط خشکسالی، اهمیت بهره‌برداری از سد نم‌رود را تأکید کرده و اعلام کرد که پیشرفت فیزیکی ساختار این سد به نسبت ۹۹ درصد رسیده است.

بهزاد پارسا، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران

تأکید کرد که سد نم‌رود برای تأمین آب استان تهران اهمیت بالایی دارد. وی افزود: تمام توان شرکت آب منطقه‌ای تهران برای تکمیل سد و تأمین آب آن به شکل سریعتر ممکن به کار گرفته می‌شود.

همچنین، مدیرعامل اعلام کرد که پیشرفت فیزیکی ساختار سد به نسبت ۹۹ درصد رسیده است. او افزود: فعالیت‌های مربوط به تکمیل تاسیسات جانبی و جاده‌های جایگزین، که شامل جاده ارجمند به طول ۶ کیلومتر، جاده سلمان به طول ۷ کیلومتر و جاده دریابک به طول ۵ کیلومتر است، در حال انجام است.

وی به ادامه پرداخت و گفت:

در حال حاضر، مذاکرات برای انجام یک تفاهم‌نامه بین شرکت آب منطقه‌ای تهران و بنیاد مسکن جهت جابجایی روستای سله بن و همکاری مردم این روستا در حال پیشروی است.

در قالب یک تفاهم‌نامه مبادله، شرکت آب منطقه‌ای تهران و بنیاد مسکن، همراهی و همکاری خود را با روستای سله بن و مردم این روستا اعلام کردند. با توجه به وضعیت بارش‌ها و خشکسالی در کشور و استان تهران، این منابع می‌توانند نقش مهمی در مدیریت منابع آب و تجاوز از کمبود آب ایفا کنند. این اقدام اهمیت بسیاری دارد.

گزارش حاضر نشان می‌دهد که سد نم‌رود در فاصله ۱۸ کیلومتری شمال‌غرب شهرستان فیروزکوه در حال ساخت است. این سد به منظور تأمین بخشی از نیاز آب کشاورزی دشت‌های گرمسار، ایوانکی و چزکین، آب شرب و صنعت شهرستان گرمسار و مناطق وابسته، و همچنین نیاز آب صنعت شهرستان فیروزکوه احداث می‌شود.

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

shafiei

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *