ارتودنسی لیزری چیست؟
نوشته شده توسط ارمان صفائی
5 روز پیش
اپلیکیشن درخواست وانت
نوشته شده توسط ارمان صفائی
2 هفته پیش
Suitable clothes for men
بازدید 85
0

لباس‌هایی مناسب برای آقایان با قد بلند و لاغر چیست؟

معمولاً توصیه می‌شود که هر فرد بر اساس اندام و قوام بدن خود، لباس‌های مناسبی را انتخاب کند. این توصیه برای خانم‌ها یا فقط افراد چاق نیست، بلکه افراد لاغر و قدبلند نیز باید لباس‌هایی بپوشند که برای اندام آن‌ها ساخته شده است. در واقع، برای آقایان با قد بلند و اندام لاغر این موضوع بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. به علت داشتن قد بلند و اندام لاغر، ممکن است محدودیت‌هایی در انتخاب لباس برای آن‌ها وجود داشته باشد. در این مقاله، سعی کرده‌ایم اصول و قوانینی که برای استایل آقایان لاغر و قدبلند وجود دارد را جمع‌آوری کنیم، تا این افراد هم بتوانند لباس‌هایی را که بهترین نتیجه را برای ظاهر آنان به ارمغان می‌آورد، انتخاب کنند.

استایل مناسب لباس برای آقایان لاغر و قدبلند باید به اندام آن‌ها حجم و شکل اضافه کند

برای این منظور، می‌توان از روش‌هایی مانند استفاده از خطوط افقی در اندام، لایه‌پوشانی لباس‌ها، استفاده از کمربند عریض، تا زدن لبه شلوار و وجود جیب در کت و جلیقه که خطوط افقی را روی اندام ایجاد کند، استفاده کرد. همچنین، طرح‌های غیرقرینه و گرافیکی در لباس‌های غیررسمی و طرح‌های چهارخانه درشت در کت و شلوار نیز می‌توانند این اثر را داشته باشند.

در انتخاب لباس، حتماً باید به اندازه بدن دقت شود و از پوشیدن لباس‌های بسیار تنگ یا گشاد خودداری شود. در صورت داشتن مشکل در پیدا کردن لباسی که به طور کامل به اندازه شما بخورد، بهتر است به خیاط مراجعه کرده و لباس سفارش دهید.

شلوارهای رسمی مناسب برای آقایان لاغر و قدبلند باید به طور دقیق با اندازه بدن آن‌ها سازگار باشند. اما اطلاعاتی مانند دور کمر و طول داخلی پاچه شلوار معیار کافی برای تشخیص تنگی یا گشادی شلوار و فاق نیست و ممکن است برای آقایان لاغر و قدبلند مشکلاتی ایجاد کند. به همین دلیل، این افراد با مشکلاتی در پیدا کردن شلواری که به اندازه مناسب باشد واجه می‌شوند.

بعضی از برندهای بین‌المللی لباس مخصوص آقایان قدبلند را طراحی و تولید می‌کنند که این مشکلات را برطرف کرده‌اند. همچنین، با مراجعه به خیاط می‌توانید شلواری سفارش دهید که به طور کامل به اندازه شما باشد. در انتخاب پارچه شلوار، بهتر است از پارچه‌های سفت و فرم دار استفاده کنید تا به درستی روی بدن شما قرار بگیرد.

اگر قد شما بسیار بلند است،

می‌توانید به خیاط بگویید که لبه شلوار را کمی گشادتر بدوزد تا بتوانید آن را تا کنید و از مزایای خطوط افقی روی اندام بهره ببرید. در مورد شلوارهای غیررسمی، بهتر است شلوارهایی را انتخاب کنید که جیب‌های افقی دارند و خطوط اندام را متعادل کنند. استفاده از کمربند عریض با سگک مستطیلی نیز می‌تواند به افزایش عرض بدن کمک کند، اما اگر بسیار لاغر هستید، این روش توصیه نمی‌شود.

پیراهن‌های مناسب برای آقایان لاغر و قدبلند باید به طور کامل با اندازه بدن آن‌ها سازگار باشند و استفاده از لباس‌های اورسایز در بالاتنه را بهتر است اجتناب کنید. در انتخاب پیراهن یا تی‌شرت، باید آن را به اندازه کافی بلند انتخاب کنید تا بتوانید آن را داخل شلوار قرار داده و بعداً به سادگی از داخل شلوار خارج کنید. اگر پیراهن شما گشاد باشد، لبه‌های آن زیر شلوار به صورت پفی خواهند ایستاد که ظاهر زیبایی را به پیراهن نمی‌بخشد، و اگر کوتاه باشد، از زیر شلوار بیرون خواهد آمد.

در انتخاب طرح پیراهن یا تی‌شرت،

بهتر است از خطوط افقی استفاده شود تا عرض بدن شما را بیشتر نشان دهد. اگر همراه پیراهن از کراوات استفاده می‌کنید، باید در انتخاب نوع کراوات و روش بستن آن دقت کنید. استفاده از کراوات خیلی کوتاه می‌تواند تناسبات اندام شما را بهم بریزد. باید کراوات را به طوری ببندید که لبه آن تا لبه کمر شلوار برسد و نه بیشتر یا کمتر از آن.

برای آقایان لاغر و قدبلند،

انتخاب یک کت مناسب بسیار مهم است. اگر شما به سبک رسمی علاقه‌مند هستید، احتمالاً در کمد لباس خود چندین کت و شلوار پیدا خواهید کرد. کت تک و کت غیررسمی هر دو به عنوان قسمتی اساسی از لباس‌های خوش‌لباسی مردانه محسوب می‌شوند. اما اگر شما یکی از آقایان لاغر و قدبلند هستید، چگونه باید عمل کنید؟ به عبارت دیگر، چه نوع کتی برای شما مناسب است؟ کارشناسان معتقدند که کت و شلوار سلاح مخفی یک آقای قدبلند و لاغر است، زیرا این لباس به بدن عرض و حجم می‌دهد و آن را بیشتر متناسب و مردانه می‌سازد. اما پیدا کردن کت و شلواری که به طور دقیق سایز شما باشد، کار آسانی نیست و سخت‌ترین قسمت آن، سرشانه‌های آن است. بنابراین، بهتر است کتی را انتخاب کنید که سرشانه‌های متناسبی داشته باشد و سپس آن را به یک خیاط ببرید تا بقیه قسمت‌ها را به اندازه شما تنظیم کند. البته، اگر هزینه اضافی دارید، می‌توانید کت را به صورت کامل سفارشی دوخت کنید تا به طور دقیق با اندام شما سازگار باشد. در هر صورت، در انتخاب پارچه کت، از طرح‌های عمودی و پارچه‌های شل استفاده نکنید.

 

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

shafiei

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *