ارتودنسی لیزری چیست؟
نوشته شده توسط ارمان صفائی
5 روز پیش
اپلیکیشن درخواست وانت
نوشته شده توسط ارمان صفائی
2 هفته پیش
walking
بازدید 90
0

پیاده‌روی، راهی سریعتر برای لاغری

پیاده‌روی، یکی از ورزش‌های رایج برای لاغری است. اما باید توجه داشت که نحوه صحیح انجام پیاده‌روی نیز بسیار مهم است، زیرا ممکن است بی‌نتیجه مانده یا به خود آسیب برسید.

یکی از بهترین زمان‌ها برای پیاده‌روی به‌منظور لاغری، صبح‌ها است

در این زمان، به دلیل سوخت و ساز بهتر بدن، پیاده‌روی بسیار مؤثرتر خواهد بود. اما اگر وقت صبح‌ها برای انجام این فعالیت ندارید، می‌توانید در هر ساعت دیگری که شرایط برایتان مناسب است، پیاده‌روی کنید. فقط باید به شرطی که بلافاصله پس از وعده غذایی بزرگ پیاده‌روی نکنید.

قبل از شروع پیاده‌روی، حتماً باید بدن خود را گرم کنید

این کار باعث افزایش جریان خون در بدن می‌شود و عضلات و مفاصل را برای پیاده‌روی آماده می‌کند. بنابراین، حتماً قبل از پیاده‌روی، چند حرکت هوازی انجام دهید.

عدم توقف در حین پیاده‌روی، اهمیت بسیاری دارد

زیرا توقف در مسیر پیاده‌روی باعث می‌شود که فرآیند سوخت چربی در بدن متوقف شده و با شروع مجدد، باید این فرآیند را از ابتدا آغاز کنید. بنابراین، بهتر است حتی برای مدت زمان کوتاهی هم توقف نکنید. اگر مجبور به ایستادن هستید، می‌توانید حرکات هوازی انجام داده یا در جای خود به صورت درجا حرکت کنید تا بدن به حالت توقف نیفتد.

رعایت سرعت مناسب در پیاده‌روی بسیار اهمیت دارد

همه می‌دانیم که پیاده‌روی با سرعت متفاوت، تأثیرات مختلفی روی بدن دارد. پیاده‌روی با سرعت کم، تأثیری قابل توجه بر سوخت و ساز بدن ندارد و عضلات بدن را درگیر نمی‌کند. اما، انجام این ورزش ساده با سرعت بالا، منجر به تغییر در ضربان قلب و تنفس فرد می‌شود و همچنین سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد.

بهترین سرعت برای پیاده‌روی، کمی آرام‌تر از دویدن است

باید با سرعت کمی شروع کرده و با گذشت زمان و گرم شدن بدن، به این سرعت اضافه کنید. این روش به شما امکان می‌دهد بدن خود را به تدریج آماده فعالیت بیشتر کنید و از آسیب دیدن یا خستگی زودرس جلوگیری کنید.

حفظ فرم مناسب بدن هنگام پیاده‌روی بسیار مهم است. در طول پیاده‌روی، باید به صورت کاملاً صاف ایستاده و از افتادگی بدن خود خودداری کنید، زیرا این موضوع ممکن است باعث احساس خستگی شما شود. بهترین فرم بدنی برای پیاده‌روی شامل داشتن شانه‌ها در حالت صاف و به عقب و تکان دادن دست‌ها در دو طرف است. همچنین، استفاده از روش پاشنه-پنجه نیز توصیه می‌شود.

رعایت یک رژیم غذایی سالم و مناسب نیز برای کاهش وزن بسیار اهمیت دارد

رژیم غذایی و فعالیت بدنی به همراه یکدیگر تعامل دارند، بنابراین اگر قصد لاغر شدن را دارید، باید از یک برنامه غذایی مناسب با توجه به وزن و شرایط خود استفاده کنید و غذاهای سالم را با غذاهای ناسالم جایگزین کنید.

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

shafiei

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *