ارتودنسی لیزری چیست؟
نوشته شده توسط ارمان صفائی
6 روز پیش
اپلیکیشن درخواست وانت
نوشته شده توسط ارمان صفائی
2 هفته پیش
Vegetables that can be in the kitchen
بازدید 78
0

سبزیجاتی که می‌توان در آشپزخانه دوباره از آن استفاده کرد

سبزیجات و صیفی‌جات در هنر آشپزی ایرانی و تهیه انواع غذاهای خوشمزه نقش بسیار مهمی دارند. استفاده از سبزیجات به شکلی تازه و درخشان، به غذا ظاهری جذاب می‌بخشد. حالا تصور کنید که خودتان قادر باشید در منزل سبزیجات را کشت کرده و از آنها به شکل تازه استفاده کنید، این کار بدون شک بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

روش ساده برای رشد پیازچه و سیر در خانه

در مدت کمتر از پنج روز، شما می‌توانید یک پیازچه کامل را از یک تکه کوچک پیاز پرورش دهید. کافیست ریشه‌های پیاز را با کمی ساقه در یک لیوان کوچک حاوی آب قرار دهید و در عرض چند روز، پیازچه‌های تازه و قوی خواهید داشت.

همچنین، زمانی که سیر شروع به جوانه زدن و سبز شدن می‌کند، می‌توانید از این فرصت برای کشت و پرورش جوانه‌های سیر بهره‌برداری کنید. به جای دور انداختن این جوانه‌ها، می‌توانید آنها را در یک لیوانی که حاوی کمی آب است قرار داده و جوانه‌های سیر را در خانه پرورش دهید.

استفاده از برگ‌های هویج در آشپزخانه

انتهای هویج که معمولاً به طور نادرست دور انداخته می‌شود، می‌تواند یک منبع غنی از طعم و زیبایی در آشپزخانه شما تبدیل شود. به جای دور انداختن این بخش، آن را در یک ظرفی که حاوی کمی آب است، قرار داده و آن را زیر یک پنجره نورگیر قرار دهید. این اقدام باعث می‌شود که برگ‌های هویج از این نقطه شروع به رشد کنند و زیبایی و تازگی به آشپزخانه شما اضافه شود. برگ‌های هویج نه تنها ظاهر زیبایی دارند، بلکه طعم خاصی نیز به غذاهای شما اضافه می‌کنند.

روش ساده برای کشت و پرورش دوباره کاهو

اگر شما یک انتهای کاهوی تازه و دست‌نخورده دارید، می‌توانید از این فرصت برای کشت و پرورش دوباره کاهو بهره‌برداری کنید. برای انجام این کار، انتهای کاهو را در یک کاسه حاوی کمی آب قرار داده و آن را در جلوی پنجره یا در مکانی با نور مناسب قرار دهید. در طی حدود دو هفته، شاهد رشد برگ‌های جدید خواهید بود و در زمانی بین سه تا چهار هفته، کاهو به طور کامل رشد خواهد کرد. با این روش ساده، شما می‌توانید کاهو تازه و سبز را در خانه خود پرورش داده و از آن در آشپزخانه خود استفاده کنید.

روش ساده برای کشت و پرورش قارچ

برای کشت و پرورش قارچ، می‌توانید ساقه قارچ را در خاکی که حاوی مقداری کمپوست یا پودر قهوه است، کاشت کنید. برای این کار، ساقه‌های قارچ را در خاک یا مخلوطی از خاک و کمپوست قرار داده و به نحوی آن را در محیطی مرطوب قرار دهید. می‌توانید برای این منظور از پودر قهوه نیز استفاده کنید، زیرا پوست قهوه می‌تواند به عنوان یک منبع تغذیه برای قارچ‌ها عمل کند.

سپس، ظرف کاشت قارچ را در یک مکان مرطوب (بهتر است در جایی که در طول شب خنک باشد) قرار دهید. در عرض چند روز، ساقه‌ها شروع به جوانه زدن می‌کنند و سر و ریشه‌های جدیدی خواهند داشت. این روش نسبتاً ساده و اقتصادی است و به شما امکان می‌دهد تا به راحتی قارچ تازه و خوشمزه را در خانه پرورش دهید. در نظر داشته باشید که به مراقبت مناسب از محیط و شرایط رشد مناسب توجه کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

روش ساده برای کشت و پرورش کرفس

برای کشت و پرورش کرفس، قسمت انتهایی آن را به طور کامل از ساقه‌ها جدا کنید و سپس آن را در یک کاسه حاوی آب جلوی نور خورشید قرار دهید. پس از گذشت یک هفته، شما برگ‌های ریز به رنگ سبز خیلی روشن را مشاهده خواهید کرد.

حالا زمان مناسب است تا گیاه را به گلدان منتقل کنید. توجه داشته باشید که بخشی که در کاسه آب بود را به طور کامل در زیر خاک پوشانده و تنها برگ‌های تازه جوانه‌زده را بیرون از خاک قرار دهید. در پایان، گیاه را به خوبی آبیاری کنید. با این روش، پس از گذشت چند هفته، از برگ‌های سبز و زیبا خود لذت خواهید برد.

روش ساده برای کشت و پرورش سیب زمینی

گاهی اوقات، ممکن است در میان سیب زمینی‌هایتان به مواردی برخورد کنید که جوانه زده‌اند. از آنجایی که سیب‌زمینی جوانه زده برای سلامتی مضر است، توصیه می‌شود آنها را در یک گلدان عمیق بکارید. پس از مدتی، سیب‌زمینی‌های زیبا و ارگانیک را برداشت کنید و از طعم لذت ببرید.

روش ساده برای کشت و پرورش زنجبیل

برای پرورش زنجبیل، تحمل و صبر امری اساسی است؛ زیرا فرآیند رشد آن بسیار طولانی است و ممکن است نیاز به چندین ماه برای جوانه زدن داشته باشد. پس از گذشت هشت تا 10 ماه، می‌توانید زنجبیل کامل رشد یافته را برداشت کنید. ابتدا بخش‌های به شکل چشمه یا انگشت‌ها را از ریشه جدا کرده و آنها را در گلدان کاشته و منتظر رشد مجدد آنها باشید. توجه داشته باشید که سر چشمه‌ها که در حال جوانه‌زنی هستند، خارج از خاک باقی بمانند. همچنین خاک را به حالت مرطوب نگه دارید و گلدان را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

روش ساده برای کشت و پرورش ریحان و گشنیز

شما به سادگی می‌توانید این دو گیاه را با استفاده از ساقه‌هایشان دوباره رشد دهید. برای انجام این کار، ساقه‌های گیاهان را در یک ظرف حاوی آب قرار دهید تا ریشه بزنند. وقتی که ریشه‌ها به طول حدود پنج سانتیمتر می‌رسند، آنها را در خاک بکارید. در طی چند هفته، برگ‌های جدید شروع به رشد می‌کنند و پس از مدتی، یک گیاه کامل را خواهید داشت.

روش ساده برای کشت و پرورش نعنا

برای پرورش نعناع، اگر نعناع‌های شما ریشه دار هستند، می‌توانید چند شاخه از آنها را در یک لیوان آب قرار دهید تا شروع به جوانه زدن و رشد کنند. پس از جوانه زدن، نعناع را در یک گلدانی که پر از مخلوط خاک باغچه و ورمی کمپوست است، بکارید. گلدان را در محل‌هایی که نور خورشید به صورت نیمه مستقیم وجود دارد قرار داده و هر روز آبیاری کنید.

با این روش ساده، شما می‌توانید نعناع تازه و خوش‌بو خود را در خانه پرورش دهید و از طعم و عطر آن در آشپزی و نوشیدنی‌ها لذت ببرید.

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

shafiei

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *