اپلیکیشن درخواست وانت
نوشته شده توسط ارمان صفائی
5 روز پیش
Google
بازدید 77
0

گوگل یکبار دیگر یک محصول جدید را معرفی کرد

گوگل در حال ساخت یک دستیار جدید و پیچیده‌تر بنام Pixie است که بر اساس هوش مصنوعی طراحی شده است. این دستیار جدید با استفاده از گوشی پیکسل 9 که توسط گوگل تولید می‌شود، به بازار عرضه خواهد شد.

با توجه به مدل جدید زبانی که به نام Gemini شناخته می‌شود، هوش مصنوعی شرکت گوگل قادر است وظایف پیچیده و چندوجهی را انجام دهد. به عنوان مثال، این هوش مصنوعی قادر است به شما راهنمایی کند تا به نزدیک‌ترین فروشگاه برای خرید یک محصول که شما با تلفن هوشمندتان عکس گرفته‌اید، برسید.

 یک محصول جدید گوگل

دستیار Gemini به طور انحصاری بر روی دستگاه‌های پیکسل گوگل عمل خواهد کرد و از داده‌های محصولات گوگل مانند جیمیل و مپ استفاده خواهد کرد. این گزارش نشان می‌دهد که این کار باعث تبدیل دستیار گوگل به یک نسخه بسیار شخصی‌تر می‌شود. به نظر می‌رسد که این محصول جداگانه از دستیار گوگل با هوش مصنوعی باردار باشد و در ماه اکتبر در رویداد Made By Google به تماشاگران نمایش داده شده باشد. اگر این گزارش درست باشد، نشان می‌دهد که گوگل در حال ایجاد تغییراتی در نقشه‌برداری هوش مصنوعی خود است تا رقابت با شرکت OpenAI را در دید خود حفظ کند.

هفته گذشته، گوگل هوش مصنوعی جمینی را به عنوان رقیبی برای GPT-4 معرفی کرد و آن را قدرتمندترین مدلی که تا به حال ساخته‌اند، نامید. همچنین اعلام کرد که از طریق یک محصول جدید به نام نانو (Nano)، جمینی به اندروید می‌آید و به تلفن‌های هوشمند کاربران قابلیت‌هایی مثل خلاصه کردن مکالمات و تماس‌ها را بدون نیاز به اتصال به اینترنت فراهم می‌کند.

با استفاده از پیکسی (Pixie)، جمینی می‌تواند به عنوان یک دستیار شخصی بسیار پیچیده‌تر از Google Assistant عمل کند. جمینی همچنین نسل بعدی بارد (Bard)، دستیار چت هوش مصنوعی گوگل را نیز فراهم می‌کند. با این حال، مشابه محصولات قبلی گوگل، برای مصرف کنندگان سخت خواهد بود که تمامی پیشنهادات مختلف هوش مصنوعی را اجرا کنند.

سخنگوی گوگل اظهار داشت:

“در حال حاضر ابزارهایی مانند پیکسی (Pixie)، بارد (Bard)، جمینی (Gemini)، نانو جمینی (Gemini Nano) برای گوشی‌های هوشمند، جمینی پرو (Gemini Pro) برای Chrome، تماس‌های API و موارد دیگر، و جمینی الترا (Gemini Ultra) را در نظر داریم که در سال 2024 عرضه خواهند شد. در مقابل ارائه‌های بزرگ و چشم‌نواز گوگل، شرکت OpenAI با GPT-4 امور را نسبتاً ساده نگه داشته است.”

 

 

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

shafiei

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *